منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

هنگام ویرایش چندین تصویر در لایت روم کلاسیک، راه‌های مختلفی برای اعمال همین تنظیمات (یا زیر مجموعه‌ای از تنظیمات) روی عکس‌های اضافی وجود دارد. در این پست، متداول‌ترین روش‌های پردازش دسته‌ای را پوشش می‌دهم و میانبرهایی را برای کمک به ساده‌سازی گردش‌های کاری درج می‌کنم.

اعمال تنظیمات قبلی — در حالی که در ماژول Develop هستید، می توانید تمام تنظیمات عکسی را که آخرین بار انتخاب کرده اید در Filmstrip کپی کنید و با کلیک روی دکمه Previous یا با استفاده از میانبر صفحه کلید Command + Option + V (Mac) آنها را روی عکس انتخابی فعلی اعمال کنید. کنترل + Alt + V (برنده). توجه: وقتی چند عکس در نوار فیلم انتخاب می‌شوند، دکمه Previous در ماژول Develop به دکمه Sync تغییر می‌کند.

وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

تنظیمات کپی و جایگذاری – هنگامی که در ماژول Develop هستید، ویرایش های مورد نظر را روی تصویر انتخاب شده انجام دهید، سپس روی دکمه “Copy…” کلیک کنید (یا از میانبر صفحه کلید Command + C (Mac) | Control + C (Win) استفاده کنید). در کادر محاوره ای تنظیمات کپی، ویژگی های کپی را انتخاب کرده و روی Copy کلیک کنید. سپس روی دکمه Paste کلیک کنید (یا از میانبر صفحه کلید Command + V (Mac) | Control + V (Win) برای چسباندن تنظیمات کپی استفاده کنید.

وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

بسته به گردش کار شما، کپی کردن تنظیمات رایج و سپس چسباندن آنها برای انتخاب تصاویر در حین ویرایش عکس، ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال، برای افزودن یک وینیت به تصاویر در حین انجام ویرایش عکس، به سادگی آن را به تصویر اول اضافه کنید، سپس تنظیمات وینیت را کپی کنید، و در حین حرکت از تصویری به تصویر دیگر، تنظیمات وینیت را روی تصاویری که به آن نیاز دارند، بچسبانید. .

تنظیمات همگام سازی – پس از ایجاد تغییرات در یک تصویر در ماژول Develop، تصاویر اضافی را انتخاب کنید و روی دکمه همگام سازی کلیک کنید (یا از میانبر صفحه کلید Command + Shift + S (Mac) | Control + Shift + S (Win)) استفاده کنید تا کادر گفتگوی Sync برای تنظیمات نمایش داده شود. . در کادر محاوره‌ای تنظیمات همگام‌سازی، ویژگی‌های مورد نظر را برای کپی انتخاب کرده و روی همگام‌سازی کلیک کنید.

وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

توجه: برای نمایش دکمه همگام سازی باید چندین تصویر انتخاب کنید (زمانی که فقط یک عکس در نوار فیلم انتخاب می شود، دکمه همگام سازی در ماژول توسعه به دکمه قبلی تغییر می کند).

همگام سازی فایل ها با تنظیمات کپی شده تصویر قبلی — گزینه-کلیک کنید (Mac) | برای کپی کردن تنظیمات از تصویر انتخاب شده – که آخرین بار در کادر گفتگوی Copy Settings کپی شده‌اند، روی دکمه همگام‌سازی (Win) کلیک کنید و تنظیمات را در تمام تصاویر انتخاب‌شده جای‌گذاری کنید. از آنجایی که گفتگوی تنظیمات همگام‌سازی با این میان‌بر نمایش داده نمی‌شود، باید به یاد داشته باشید که کدام ویژگی‌ها را در کادر گفتگوی تنظیمات کپی کپی کرده‌اید، اما اگر در حال حرکت در عکس هستید و نیاز به تغییر تنظیمات دارید، می‌تواند در زمان زیادی صرفه‌جویی کند. به عنوان تعادل رنگ سفید) برای چندین “گروه” مختلف از تصاویر.

همگام سازی خودکار – با انتخاب چندین تصویر در ماژول Develop، روی کلید Enable Auto-Sync در سمت چپ دکمه Sync کلیک کنید تا حالت Auto-Sync فعال شود (یا از میانبر صفحه کلید Command + Option + Shift + A (Mac) | Control + Alt + استفاده کنید. Shift + A (Win) با فعال بودن Auto Sync، هرگونه تغییر ایجاد شده (کشیدن لغزنده، اعمال نمایه ها، اضافه کردن تنظیمات از پیش تعیین شده، و غیره) در تصویر انتخابی به طور خودکار بر روی همه تصاویر انتخاب شده در Filmstrip اعمال می شود. توجه: برای استفاده از همگام‌سازی خودکار باید چندین تصویر انتخاب شده باشد.

وبلاگ جولیان کاست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش‌های چند تصویر را در Lightroom Classic ایجاد کنید

همگام سازی خودکار یک ویژگی قدرتمند است. فقط مطمئن شوید که وقتی کارتان تمام شد آن را خاموش کنید، در غیر این صورت ممکن است به طور ناخواسته تغییرات ناخواسته را در چندین تصویر انتخاب شده اعمال کنید. اگر متوجه شدید که به طور تصادفی تنظیمات چند تصویر را به صورت خودکار همگام سازی کرده اید (و فقط تغییرات را ایجاد کرده اید)، می توانید از دستور Undo (در صورت لزوم چندین بار) برای حذف آنها استفاده کنید. با این حال، اگر تعدادی تغییر در تصویر اصلی که می‌خواهید حفظ کنید (یا اگر تغییرات را مدتی پیش انجام داده‌اید) ایجاد کرده‌اید، می‌توانید همگام‌سازی خودکار را غیرفعال کنید، هر یک از تصاویری را که به‌طور ناخواسته تغییر داده‌اید انتخاب کنید. و از پنل History استفاده کنید تا قدمی به گذشته بردارید. تصمیم شما احتمالاً بر این اساس خواهد بود که آیا بازنشانی تصاویری که نمی‌خواستید تغییر دهید، یا انجام مجدد تغییراتی که در تصویر پایه ایجاد کرده‌اید، بیشتر طول می‌کشد.

اعمال تنظیمات از ماژول کتابخانه – در حالی که در ماژول کتابخانه هستید، می توانید تنظیمات توسعه را از یک تصویر به تصویر دیگر با انتخاب زیر اعمال کنید:

  • عکس > تنظیمات توسعه > تنظیمات کپی
  • عکس > تنظیمات توسعه > تنظیمات مکان
  • عکس > تنظیمات توسعه > چسباندن تنظیمات از قبلی
  • عکس > تنظیمات توسعه > تنظیمات همگام سازی

بازنشانی تصاویر – Command + Shift + R (Mac) | Control + Shift + R (Win) تصویر را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی می کند.

در این نکته سریع (اعمال تغییرات در چندین تصویر در لایت روم کلاسیک)، می بینید که چقدر آسان است که با استفاده از دکمه های Previous، Copy و Paste، تنظیمات Develop را روی چندین تصویر همزمان اعمال کنید.