منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • وبلاگ جولیان کاست | به روز رسانی Denoise، Masking و Edit-In Photoshop در Lightroom Classic (نسخه 12.3)

وبلاگ جولیان کاست | به روز رسانی Denoise، Masking و Edit-In Photoshop در Lightroom Classic (نسخه 12.3)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ جولیان کاست | به روز رسانی Denoise، Masking و Edit-In Photoshop در Lightroom Classic (نسخه 12.3)

Lightroom Classic (نسخه 12.3) Denoise، به روز رسانی های ماسکینگ، گزینه های ویرایش جدید در فتوشاپ و موارد دیگر را معرفی می کند!

برچیدن – Denoise برای حذف نویز با استفاده از هوش مصنوعی در عکس‌های کم نور که به تنظیمات ISO بالا نیاز دارند بدون از دست دادن وضوح و جزئیات طراحی شده است. Denoise عملکرد قابل توجهی بهتری نسبت به ابزارهای کاهش نویز سنتی دارد، حذف نویز در عین حفظ تفکیک رنگ، حفظ جزئیات تصویر و تمیز کردن نویز در مناطق سایه. Denoise در حال حاضر می تواند برای فایل های خام Bayer و X-Trans اعمال شود. برای اطلاعات بیشتر، حتما ویدیوی زیر را ببینید:

راه های مختلفی برای دسترسی به Denoise وجود دارد.

 • در ماژول Library یا Develop، Photo > Enhance را انتخاب کنید.
 • در قسمت تصویر Rt کلیک کرده و Enhance را از منوی حساس به متن انتخاب کنید.
 • از میانبر صفحه کلید Control + Option + I (Mac) | استفاده کنید Control + Alt + I (برنده)
 • روی دکمه Denoise در پانل جزئیات کلیک کنید.

هنگامی که Denoise فعال است، Lightroom Classic جزئیات خام را نیز اعمال می کند.

در قسمت پیش‌نمایش کلیک کنید و نگه دارید تا بین بهبودیافته و بهبود نیافته جابه‌جا شوید.

 • برای بزرگنمایی روی ذره بین کلیک کنید، سپس برای بزرگنمایی در یک مکان خاص، روی پیش نمایش کلیک کنید.
 • از ابزار Hand در قسمت پیش نمایش برای پیمایش تصویر استفاده کنید.

مقدار پیش فرض روی 50 تنظیم شده است، اما می توانید از نوار لغزنده برای کاهش یا افزایش میزان Denoise در یک تصویر استفاده کنید. برای برگرداندن نوار لغزنده به مقدار پیش فرض 50، روی دایره دوبار کلیک کنید. توجه: اعمال حداقل میزان Denoise مانند برداشتن تیک گزینه Denoise نخواهد بود، زیرا برخی از جنبه های کاهش نویز (به ویژه نویز رنگی) هنوز هم زمانی که Denoise فعال است (حتی زمانی که مقدار روی 1 تنظیم شده است) اعمال می شود.

هنگامی که Denoise را اعمال می کنید، فایل حاصل به عنوان یک DNG جدید ذخیره می شود و “-Enhanced-NR” به نام فایل اضافه می شود.

Denoise هرگونه پیشرفتی را که در تصویر مبدأ ایجاد شده است، منتقل می کند. با این حال، پیشنهاد می‌کنم Denoise را در اوایل گردش کار خود اعمال کنید تا در پاک‌ترین فایل ممکن تنظیمات را انجام دهید. در غیر این صورت، بهبودهایی که ایجاد کرده اید (مثلاً تیز کردن و بافت) ممکن است پس از اجرای Denoise نیاز به بازبینی مجدد داشته باشند.

 • Content Aware Healing spots در گفتگوی بهبود تجسم نمی شود. با این حال، لایت روم کلاسیک پس از اعمال Denoise به طور خودکار هر قسمت سخت شده را به روز می کند. توجه: اگر لکه های شفابخش زیادی دارید، ممکن است ارائه سند جدید کمی بیشتر طول بکشد و باید حتما نتایج را بررسی کنید.
 • ماسک نیز وجود خواهد داشت بطور خودکار پس از اعمال Denoise به روز شد.

برای پردازش دسته ای تصاویر، آنها را در نوار فیلم انتخاب کنید و Denoise را برای تنظیم لغزنده Amount در گفتگوی Enhance انتخاب کنید. یا Option (Mac) | را فشار دهید Alt (Win) و روی دکمه Denoise کلیک کنید تا Denoise بر روی تمام تصاویر انتخاب شده بدون نمایش کادر گفتگوی Enhance اعمال شود (Denoise همان مقدار دفعی که Denoise اعمال شده بود اعمال می کند).

شما نمی توانید Denoise را بیش از یک بار روی یک تصویر اعمال کنید، اگرچه می توانید برای اعمال Denoise با استفاده از تنظیمات مختلف به فایل خام اصلی برگردید.

اگر می‌خواهید کاهش نویز «اضافی» را، چه جهانی یا محلی، اضافه کنید، همه ویژگی‌های قدیمی کاهش نویز دستی همچنان در پانل جزئیات موجود هستند.

اگر پس از اجرای Denoise، تصویر به دست آمده خیلی صاف به نظر می رسد، از پنل Effects برای اضافه کردن Grain استفاده کنید.

اگرچه نمی‌توانید Denoise را روی تصاویر ایجاد شده توسط Photo Merge اعمال کنید، می‌توانید Denoise را قبل از اعمال Photo Merge برای ایجاد پانوراما و تصاویر HDR روی تصاویر جداگانه اعمال کنید.

در حال حاضر، Denoise و Super Resolution را نمی توان با هم استفاده کرد. با این حال، ابتدا می‌توانید Denoise را بر روی هر فایل خام Bayer/X-Trans اجرا کنید، نتایج را به فرمت خروجی فوروارد شده (مانند TIFF) صادر کنید، سپس Super Resolution را روی فایل TIFF اجرا کنید.

به روز رسانی مبدل – ابزارهای ماسک لایت روم کلاسیک به‌روزرسانی شده‌اند تا شامل منحنی‌ها، دسته‌های جدید برای پوشاندن افراد و تنظیمات سفارشی و همچنین گزینه‌های پیش‌نمایش باشد.

 • بخش جدید Curves در Masking به این معنی است که می توانید ظریف ترین (یا چشمگیرترین) تنظیمات را در قسمت های پوشانده شده در تصاویر خود اعمال کنید. و اگر یک منحنی سفارشی را در پانل جهانی Tone Curve ایجاد و ذخیره کنید، می‌توانید آن تنظیمات سفارشی را با استفاده از بخش Curve ماسک اعمال کنید. توجه: همچنین می توانید منحنی های از پیش تعیین شده را با استفاده از پانل جهانی Tone Curves تغییر نام داده و حذف کنید.
 • لایت روم کلاسیک اکنون توانایی استفاده از AI/ML را برای تولید خودکار دو نوع جدید ماسک انسانی بر اساس موهای صورت (ریش و سبیل) و لباس ارائه می دهد.
 • سه تنظیمات جدید در گروه از پیش تعیین شده پرتره های تطبیقی ​​وجود دارد: تیره شدن ریش، پرتره پولیش و تقویت لباس.
 • روی نماد چشم در بخش های Tone، Color، Curve، Current و Detail ابزارهای پوشاننده کلیک کنید و نگه دارید تا قابلیت مشاهده تنظیمات در آن بخش تغییر کند.
 • مراحل داستان اکنون نام ماسک را نشان می دهد.
 • نمادهای زیر هر ابزار در ماژول توسعه نشان می دهد که تنظیمات کدام ابزار تغییر کرده است. اگر یک نقطه قرمز زیر نماد(های) mask/heal وجود دارد، به این معنی است که ماسک/هال(های) AI وجود دارد که باید به روز شوند.

پیش نمایش اصلاحات جهانی – در ماژول Develop روی Option (Mac) | کلیک کنید Alt (Win) روی نماد چشم در کنار هدر پانل کلیک کنید تا از نماد چشم به نماد “روشن سوئیچ” تغییر دهید. کلیک کردن روی “سوئیچ نور” نمایان بودن تغییرات ایجاد شده در پانل را نشان می دهد/پنهان می کند، در حالی که با کلیک بر روی نماد چشمی فقط زمانی که ماوس را فشار می دهید دید تغییرات تغییر می کند.

ویرایش به روز رسانی ها – دو گزینه جدید برای مدیریت ویرایشگرهای خارجی و باز کردن چندین تصویر از Lightroom Classic در فتوشاپ وجود دارد.

 • برای انتخاب نسخه فتوشاپ که می‌خواهید به عنوان ویرایشگر پیش‌فرض تنظیم کنید، تنظیمات > ویرایش خارجی را انتخاب کنید. در زیر تب Edit in Photoshop، نسخه فتوشاپی را که می خواهید پیش فرض باشد انتخاب کنید. این برای کسانی که نیاز به کار با چندین نسخه فتوشاپ برای پروژه های مختلف (از جمله فتوشاپ بتا) دارند مفید خواهد بود. توجه: ویرایشگر پیش فرض چیزی است که هنگام استفاده از میانبر صفحه کلید Command + E (Mac) | کنترل +E (برد).
  • برای باز کردن سریع فایل ها در نسخه دیگری از فتوشاپ، Preferences > External Editing را انتخاب کنید و از بخش Additional External Editor برای انتخاب نسخه دیگری از Photoshop به عنوان برنامه استفاده کنید. سپس از منوی کشویی Preset برای ذخیره تنظیمات فعلی به عنوان یک پیش تنظیم جدید استفاده کنید. از پیش تنظیمات ویرایشگر خارجی اضافی در منوی Photo > Edit In و همچنین در منوهای حساس به زمینه ظاهر می شوند و انتخاب بین برنامه های مختلف را آسان می کنند.
 • برای باز کردن چندین فایل لایت روم کلاسیک در یک سند فتوشاپ به عنوان اشیاء هوشمند لایه ای، فایل های مورد نظر را انتخاب کرده و Photo > Edit In > Open as Photoshop Smart Object Layers را انتخاب کنید.

همچنین تعدادی بهبود عملکرد وجود دارد، از جمله پیمایش سریع‌تر شبکه در macOS هنگام وارد کردن و مشاهده خدمات انتشار و بازدید افراد. دستور Metadata > Purge Unused Keywords نیز بهینه شده است.