منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وارد کردن فایل های چند لایه ایلاستریتور به Adobe After Effects

وارد کردن فایل های چند لایه ایلاستریتور به Adobe After Effects

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقدمه

Adobe Illustrator یکی از برنامه های پیشرو در صنعت برای ایجاد گرافیک برداری است و Adobe After Effects یکی از برنامه های پیشرو برای انیمیشن سازی و افزودن حرکت به این گرافیک ها است. در این آموزش، بهترین راه برای وارد کردن فایل های لایه ای Illustrator به After Effects را به شما نشان می دهم.

یک فایل illustrator چند لایه ایجاد کنید

اول از همه، شما باید یک فایل Illustrator از قبل ایجاد و در لایه ها سازماندهی کنید. این بسیار مهم است زیرا اگر فایل Illustrator شما به درستی سازماندهی نشده باشد، به درستی به After Effects وارد نخواهد شد.

لوگوی زیر با شکل قطب نما و متنی است که در ایلاستریتور ایجاد شده است.

فایل Illustrator برای وارد کردن به After Effects

من می‌خواهم هر کلمه را به‌صورت جداگانه، بعلاوه قسمت‌های مختلف قطب‌نما را به شیوه‌ای جالب در After Effects متحرک کنم. اما یک مشکل وجود دارد. وقتی به پنل لایه‌ها در ایلوستریتور نگاه می‌کنم، تمام آثار هنری من به شکل یک سازماندهی می‌شوند تنها لایه.

پانل لایه های ایلاستریتور، فقط یک لایه

برای بدست آوردن کنترلی که در After Effects نیاز دارم، باید فایل Illustrator خود را در آن سازماندهی کنم چندگانه لایه های. این به مهارت های Illustrator نیاز دارد.

هر موقعیتی منحصر به فرد است و اینکه چند لایه در پروژه خود ایجاد کنید به شما بستگی دارد. چقدر در افترافکت به کنترل نیاز دارید؟ چند عنصر مختلف از گرافیک خود را به صورت جداگانه در After Effects متحرک خواهید کرد؟ هنگامی که این مورد را مشخص کردید، باید هر عنصر گرافیکی را در یک لایه جداگانه قرار دهید تا کنترل مورد نیاز را به شما بدهد.

برای ایجاد یک لایه جدید در Illustrator، کلیک کنید یک لایه جدید ایجاد کنید دکمه در پایین پانل لایه ها.

یک لایه جدید در Illustrator ایجاد کنید

سپس اثر هنری مناسب را روی آن لایه حرکت دهید. این می تواند توسط:

  • در پانل لایه ها بکشید و رها کنید
  • انتخاب یک اثر هنری در پنل با انتخاب ابزار (فلش سیاه) یا انتخاب مستقیم ابزار (فلش سفید) و انتخاب کنید ویرایش > برش. سپس لایه دیگری را در پنل لایه ها انتخاب کرده و انتخاب کنید Edit > Place in Place. اکنون اثر هنری را از یک لایه به لایه دیگر منتقل کرده اید.

به تکرار روند بالا ادامه دهید تا زمانی که تمام آثار هنری مورد نیاز را روی لایه های جداگانه داشته باشید. همچنین می‌توانید نام لایه‌ها را تغییر دهید تا در صورت تمایل، نام‌های معنی‌داری به آن‌ها بدهید. برای تغییر نام کافیست روی نام لایه در پنل لایه ها دوبار کلیک کنید.

پس از انجام برخی کارها، فایل نمونه اکنون شامل 4 لایه است:

فایل Illustrator با چندین لایه

حتما صرفه جویی فایل ایلوستریتور شما

وارد کردن به افتر افکت

اکنون می توانید After Effects را راه اندازی کنید. انتخاب کنید File > Import > File یا به سادگی روی یک فضای خالی در پانل پروژه دوبار کلیک کنید. به فایل Illustrator بروید و یک کلیک روی آن انتخاب کنید. اجتناب شود دوبار کلیک کنید زیرا ممکن است فایل را با تنظیمات نادرست وارد کند.

که در تنظیمات تب Import as a ترکیب بندی و همچنین کادری که می گوید را علامت بزنید ایجاد یک ترکیب. سپس روی Open یا OK کلیک کنید.

وارد کردن گزینه های Illustrator به After Effects

فایل Illustrator اکنون به After Effects وارد خواهد شد. در پانل پروژه، یک ترکیب جدید به اضافه یک پوشه با تمام لایه‌های مجزا را خواهید دید.

ترکیب افتر افکت

دوبار کلیک کنید ترکیب برای باز کردن آن و شما باید تمام لایه های خود را آماده برای انیمیشن در تایم لاین ببینید!

یک جدول زمانی افتر افکت با چندین لایه

خلاصه

بیشتر کارهایی که ما انجام دادیم در واقع در Adobe Illustrator بود. هنگامی که فایل به درستی سازماندهی شد، وارد کردن آن به After Effects بسیار آسان بود. فقط باید مطمئن شوید که تنظیمات درست را انتخاب کرده اید. در اینجا خلاصه ای سریع آمده است:

  • فایل Illustrator را در چندین لایه سازماندهی کنید. دکمه Create New Layer در پایین پنل Layers قرار دارد.
  • فایل را به عنوان یک ترکیب در After Effects وارد کنید و مطمئن شوید که گزینه Create a new composation علامت زده شده است.

تمام. گرافیک لایه ای شما اکنون باید در افترافکت آماده شود!