وبلاگ جولیان کاست | Adobe Firefly - خانواده جدید مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی که به محصولات Adobe می‌آیند

وبلاگ جولیان کاست | Adobe Firefly – خانواده جدید مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی که به محصولات Adobe می‌آیند

من مشتاقم Adobe Firefly را معرفی کنم – خانواده جدید مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی که به محصولات Adobe می‌آیند. با نسخه بتای اولین مدل Firefly، می توانید از زبان روزمره برای تولید تصاویر و جلوه های متنی خارق العاده استفاده کنید.

اینجا را کلیک کنید تا درباره رویکرد Adobe برای هوش مصنوعی مولد بیشتر بدانید و به نسخه بتا بپیوندید!وبلاگ جولیان کاست | ایجاد، ذخیره و اعمال از پیش تنظیمات ویرایش در ماژول Develop در Lightroom Classic

در ویدیوی زیر، نحوه ایجاد، ذخیره و اعمال تنظیمات پیش‌فرض ویرایش در ماژول Develop در Lightroom Classic را خواهید آموخت.

در زیر نکات و اطلاعاتی در مورد ویرایش از پیش تنظیمات در Lightroom Classic آمده است:

ایجاد تنظیمات از پیش تعیین شده – Command + Shift + N (Mac) | Control + Shift + N (Win) برای ایجاد یک پیش تنظیم جدید.

اعمال از پیش تنظیمات – تنظیمات از پیش تنظیم شده را می توان روی تصاویر در ماژول Develop، ماژول Library با استفاده از Quick Develop و Painter Tool، و همچنین هنگام وارد کردن فایل ها (در پانل Apply در حین واردات) و هنگام استفاده از وارد کردن خودکار اعمال کرد.

تنظیمات از پیش تنظیم شده با هنگام متعادل کردن تنظیمات — اگر تنظیمات تراز سفیدی را در یک از پیش تعیین شده اعمال شده بر روی یک فایل Raw قرار دهید، و آن را از پیش تعیین شده روی یک فایل JPEG اعمال کنید، Lightroom Classic تلاش می کند تا تنظیم تعادل سفیدی معادل را اعمال کند (اما با استفاده از مقیاس JPEG). بنابراین، اصلاح تراز سفیدی JPEG (با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده بر اساس فایل خام) لزوماً تقریبی است و نتایج از تصویری به تصویر دیگر متفاوت خواهد بود.

واردات از پیش تنظیم – برای وارد کردن یک پیش‌تنظیم، روی نماد «+» (به‌علاوه) در پنل Presets کلیک کنید و Import Presets را انتخاب کنید. فایل زیپ را انتخاب کنید تا لایت روم کلاسیک به طور خودکار تنظیمات از پیش تعیین شده را در محل صحیح قرار دهد. تنظیمات پیش‌تنظیم به‌عنوان فایل‌های XMP ذخیره می‌شوند و آن‌ها را در همه محصولات Lightroom، Camera Raw و Camera Raw به عنوان فیلتر در فتوشاپ سازگار و در دسترس می‌سازد.

صادرات از پیش تنظیم – برای صادر کردن یک پیش‌تنظیم (یا گروهی از پیش‌تنظیم‌ها، روی Control-Click (Mac) کلیک راست کنید (Win) یک گروه از پیش تعیین شده/پیش‌تنظیم (به جز موارد پیش‌فرض) و Export Group را انتخاب کنید.

تنظیمات از پیش مورد علاقه – اگر تعداد زیادی از پیش تنظیم ها دارید اما فقط از تعداد کمی از آنها به طور منظم استفاده می کنید، روی نام از پیش تعیین شده کلیک راست کرده (Control-click on Mac) و Add to Favorites را انتخاب کنید. گروهی از موارد دلخواه در بالای پانل Presets ظاهر می شود که یافتن آنها را آسان می کند.

تغییر نام تنظیمات از پیش تعیین شده – برای تغییر نام از پیش تعیین شده، روی (Control-click on Mac) کلیک راست کرده و Rename Preset را انتخاب کنید.

به روز رسانی تنظیمات از پیش تعیین شده – برای به‌روزرسانی یک پیش‌تنظیم، ابتدا تغییرات لازم را در تصویر انجام دهید، سپس روی (Control-click on Mac) کلیک راست کرده و «به‌روزرسانی با تنظیمات فعلی» را انتخاب کنید. از چک باکس ها برای انتخاب تنظیماتی که در حالت از پیش تعیین شده نگهداری می شوند استفاده کنید و گزینه Update را انتخاب کنید.

لغزنده مقدار از پیش تعیین شده – هنگام ایجاد یک پیش‌تنظیم، می‌توانید با تنظیم نوار لغزنده «مقدار» واقع در بالای پانل Presets تصمیم بگیرید که آیا به «تقویت» یا «پایین» پیش‌تنظیم اجازه دهید. توجه: لغزنده مقدار هر لغزنده فردی را که به عنوان بخشی از مقدار نسبی از پیش تعیین شده ذخیره شده اند حرکت می دهد – لغزنده هایی که به عنوان بخشی از پیش تنظیم ذخیره نشده اند تغییر نخواهند کرد.

مشاهده تنظیمات از پیش تعیین شده – اگر نمی‌خواهید پیش‌تنظیم‌ها در نمای Loupe پیش‌نمایش شوند، Preferences > Performance را انتخاب کنید و علامت «Enable preview of presets in Loupe» را بردارید. پیش‌تنظیم‌ها همچنان در پانل پیمایش پیش‌نمایش خواهند شد.

یافتن از پیش تنظیم های سفارشی – برای رفتن سریع به پوشه Develop presets، Preferences > Presets را انتخاب کنید و روی Show Lightroom Develop Presets کلیک کنید. یا روی هر تنظیم سفارشی در پنل Preset کلیک راست کنید (Control-click Mac) و Show in Finder (Mac) را انتخاب کنید | افشا در Explorer (Win).

نسخه فرآیند – هنگام ایجاد تنظیمات از پیش تعیین شده، نسخه فرآیند را اضافه کنید تا مطمئن شوید که در صورت ارتقاء یک ویژگی در نسخه‌های بعدی Lightroom Classic، از پیش تعیین شده تغییر نخواهد کرد.

از پیش تنظیم ناسازگار – اگر پیش‌تنظیمی برای کار با تصویر انتخاب‌شده در نظر گرفته نشده است (نمایه‌های دوربینی که برای عکس فعلی اعمال نمی‌شوند یا از پیش تنظیم‌هایی که فقط برای فایل‌های خام و به عنوان مثال JPEG اعمال می‌شوند) در تنظیمات پانل Presets به صورت محو و به صورت مورب ظاهر می‌شوند. توجه: برای پنهان کردن تنظیمات پیش‌تنظیم ناسازگار، Preferences > Presets > Visibility را انتخاب کنید و علامت “Show partally compatible development presets” را بردارید.

ذخیره از پیش تنظیمات با یک کاتالوگ – گزینه ذخیره از پیش تنظیم ها و قالب ها با یک کاتالوگ خاص به ویژه زمانی مفید است که شما نیاز به کار بر روی چندین رایانه مختلف دارید. به عنوان مثال، در یک محیط آموزشی “آزمایشگاه”، دانش آموز می تواند تمام تصاویر و کاتالوگ خود را بر روی یک درایو خارجی داشته باشد، که باعث می شود در هر جلسه “آزمایشگاه باز” به راحتی از یک ماشین به ماشین دیگر منتقل شود. اگر آنها Preferences > Presets > Location را انتخاب کنند و گزینه “Store Presets with Catalog” را علامت بزنند، هر پیش تنظیمی که کاربر ایجاد کرده است (مانند الگوهای ابرداده، از پیش تنظیمات توسعه و غیره) در همان پوشه کاتالوگ مرتبط ذخیره می شود (به جای مکان پیش فرض در دستگاه آزمایشگاه). مزیت آن این است که با هر کامپیوتری که کاتالوگ لایت روم خود را راه اندازی کنند، از پیش تنظیمات خود (و فقط از پیش تنظیمات خود) را خواهند دید. با این حال، هنگام کار بر روی یک رایانه، توصیه می‌کنم گزینه «فروش از پیش تنظیم‌ها با کاتالوگ» را علامت نزنید. در عوض، تنظیمات از پیش تعیین شده (و الگوها) را در مکان پیش فرض نگه دارید تا اگر با چندین فهرست کار می کنید، در دسترس باشند. توجه: در تنظیمات Lightroom > Presets > Default Settings چندین گزینه برای بازگرداندن تنظیمات پیش فرض به تنظیمات پیش فرض وجود دارد که می تواند در محیط های آموزشی نیز مفید باشد.

برش دسته ای تصویر – تنظیمات از پیش تعیین شده نمی توانند حاوی اطلاعات برش باشند، اما می توانید یک تصویر را تغییر دهید و سپس تنظیمات برش را بین تصاویر کپی و چسبانده و/یا همگام سازی کنید.

از پیش تنظیمات قابل تنظیم ISO ایجاد کنید — می‌توانید از پیش تنظیم‌های تطبیقی ​​ISO ایجاد کنید که به یک پیش‌تنظیم اجازه می‌دهد بسته به تنظیمات ISO، تنظیمات ویرایش متفاوتی را بر روی عکس‌های مختلف اعمال کند. برای مثال، می‌توانید یک پیش‌تنظیم تطبیقی ​​ISO ایجاد کنید که سطوح مختلف کاهش نویز یا شارپنینگ را روی تصاویر ISO بالا و پایین اعمال می‌کند. توجه: ایجاد پیش‌تنظیم ISO سفارشی فقط در صورتی ضروری است که مقادیر متفاوتی از تنظیمات پیش‌فرض Adobe را ترجیح دهید.

با تنظیمات تطبیقی ​​ISO، فقط باید مقادیر دو یا چند تصویر را از یک دوربین اختصاص دهید. این مقادیر بر اساس ISO تصویر واقعی درون یابی خواهند شد. لایت روم با چهار ایستگاه از پیش تنظیم ISO تطبیقی ​​(که در پوشه پیش‌فرض پیش‌تنظیمات یافت می‌شود) ارائه می‌شود – که به‌طور خاص طراحی شده‌اند تا به‌عنوان پیش‌فرض‌های خام اعمال شوند که مقادیر مختلف کاهش نویز را بر اساس ISO تصویر اعمال می‌کنند.

برای ایجاد ISO Adaptive Preset خود، موارد زیر را انجام دهید:

 • دو یا چند تصویر گرفته شده در مقادیر ISO مختلف را انتخاب کنید با همین دوربین. (این تنها راهی است که از پیش تنظیم تطبیقی ​​ISO منطقی است و عملی است).
تصویر سمت چپ ISO = 100، تصویر سمت راست ISO = 2500.
 • تنظیمات تصویر را به دلخواه ویرایش کنید.
روشنایی برای تصویر 100 ISO (سمت چپ) کمی افزایش یافت، در حالی که روشنایی و رنگ برای تصویر 2500 ISO (راست) افزایش یافت.
 • در حالی که تصاویر هنوز انتخاب شده اند، روی نماد مثبت (+) در پانل Presets کلیک کرده و Create Preset را انتخاب کنید.
 • در کادر محاوره‌ای New Development Preset، تنظیمات مورد نظر را برای درج در پیش‌تنظیم انتخاب کنید و مطمئن شوید که «Create Custom ISO Preset» را در زیر تنظیمات ISO فعال کنید. توجه: از آنجایی که پیش تنظیم های تطبیقی ​​ISO از نظر بصری قابل تشخیص نیستند، ممکن است بخواهید ISO را به عنوان بخشی از نام قرار دهید یا از پیش تنظیم های تطبیقی ​​ISO را در گروه از پیش تعیین شده خود قرار دهید.
 • روی Create کلیک کنید تا Preset = ISO Adaptive شود. توجه: اگر دو یا چند تصویر با مقادیر ISO متفاوت انتخاب نشده باشند، “Create ISO Adaptive Preset” غیرفعال می شود. هنگام اعمال از پیش تعیین شده، Lightroom Classic به طور خودکار مقدار صحیح نویز را برای تصاویر با مقادیر ISO مختلف درون یابی می کند.

تنظیمات پیش فرض خام – برای یادگیری نحوه استفاده از تنظیمات پیش‌فرض برای سفارشی کردن تنظیمات خام پیش‌فرض Lightroom Classic، لطفاً به این پست مراجعه کنید: نحوه سفارشی کردن تنظیمات خام پیش‌فرض Lightroom Classic (نسخه 9.3).وبلاگ جولیان کاست | پنج نکته برای انتخاب، ادغام، ترکیب و تراز کردن اشکال در فتوشاپ

در این ویدئو، جولیان پنج نکته را برای کار با اشکال در فتوشاپ پوشش می‌دهد، از جمله راه‌های سریع برای انتخاب چندین شکل در لایه‌های مختلف، ادغام لایه‌ها با اشکال، استفاده از عملیات مسیر برای ترکیب اشکال، تنظیم ترتیب چیدمان شکل‌ها، و تخصیص چندین شکل به یک لایهوبلاگ جولیان کاست | هشت راه برای انتخاب رنگ در فتوشاپ

در این ویدیو، هشت روش مختلف برای انتخاب رنگ ها در فتوشاپ، از جمله قطره چکان، انتخابگر رنگ، نمونه ها، پنل های رنگ و کتابخانه و موارد دیگر را کشف خواهید کرد.


فتوشاپ

ارسال شده در 14/02/2023


به بحث بپیوندیدوبلاگ جولیان کاست | مشاهده مقادیر تبدیل رایگان برای اشیاء هوشمند با ماسک لایه در فتوشاپ

هنگامی که یک شی هوشمند را تبدیل می کنید، فتوشاپ تنظیمات تبدیل را پیگیری می کند، بنابراین اگر نیاز به تغییر مجدد شی هوشمند دارید، می توانید مقادیر را در نوار گزینه ها مشخص کنید.

با این حال، اگر یک لایه ماسک پس از تبدیل شی هوشمند به آن اضافه شود، مقادیر تبدیل به صورت 100% خوانده می شود (برای اینکه ماسک لایه جدید اضافه شده را نیز شامل شود).

برای دیدن مقادیر تبدیل برای شی هوشمند (به جای شی هوشمند با ماسک لایه)، به تصویر کوچک شی هوشمند در پانل لایه ها اشاره کنید، روی نماد پیوند (بین شی هوشمند و تصویر کوچک لایه ماسک) کلیک کنید تا پیوند بین شی هوشمند و ماسک لایه را قطع کنید.

سپس Edit > Free Transform را انتخاب کنید تا مقادیر تبدیل فقط برای شی هوشمند را ببینید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اشیاء هوشمند، به این پست (15 نکته برای کار با اشیاء هوشمند در فتوشاپ) مراجعه کنید.وبلاگ جولیان کاست | نحوه توقف پنهان کردن خودکار پنل ماسک در لایت روم کلاسیک نسخه 12.1

قبل از این به‌روزرسانی، لایت روم کلاسیک به‌طور خودکار پنل ماسک‌ها را با کلیک ماوس مخفی می‌کرد و با انتشار ماوس دوباره آن را آشکار می‌کرد. در حالی که این رفتار هنگام افزودن گرادیان یا خطوط ساده رنگ به خوبی کار می‌کند (زیرا پانل را پنهان می‌کند تا کل منطقه پیش‌نمایش تصویر دیده شود)، زمانی که به سرعت چندین حرکت با رنگ انجام می‌دهید، تغییر وضعیت دید پانل ماسک می‌تواند حواس‌تان را پرت کند.

برای جلوگیری از پنهان شدن خودکار پنل ماسک ها با کلیک ماوس، از نماد More در پنل ماسک ها استفاده کنید تا گزینه “Auto-hide Masking Panel” را غیرفعال کنید.

توجه: همچنین می توانید با کشیدن آن به قسمت تنظیم در پانل سمت راست، پانل ماسک را با تنظیمات متصل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد به روز رسانی های ماسک در لایت روم کلاسیک، اینجا را کلیک کنید (همه آنچه باید در مورد ماسک کردن در لایت روم کلاسیک بدانید).وبلاگ جولیان کاست | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

این کمی ترکیبی از ده نکته ابزار و میانبر است، اما من آنها را بسیار مفید می دانم و ای کاش در اولین یادگیری فتوشاپ آنها را کشف می کردم!

انتخاب لایه ها – برای انتخاب سریع لایه‌ها هنگام کار با اسناد پیچیده – به ویژه آنهایی که حاوی لایه‌های تنظیم هستند، با انتخاب ابزار Move، روی تصویر روی لایه‌ای که می‌خواهید انتخاب کنید، راست کلیک کنید (یا Control-click در Mac). منوی حساس به زمینه توجه: اگر لایه های خود را نام ببرید، این میانبر بهتر عمل می کند. 🙂

تغییر موقعیت انتخاب ها در حین ترسیم – هنگامی که شروع به کشیدن یک انتخاب با استفاده از ابزار Marquee کردید، با نگه داشتن کلید فاصله (در حالی که همچنان ماوس را پایین نگه داشته اید) به شما امکان می دهد محل اصلی انتخاب را تغییر دهید. رها کردن فاصله (در حالی که همچنان ماوس را نگه داشته اید) به انتخاب اجازه می دهد تا نقاشی را ادامه دهد. به همین ترتیب، هنگام طراحی با ابزار Pen، اگر برای تنظیم یک نقطه لنگر کلیک کنید و نیاز به تغییر موقعیت آن داشته باشید، نگه داشتن فاصله به شما امکان می‌دهد آن نقطه لنگر را تغییر دهید – تا زمانی که ماوس را پس از کلیک کردن برای تنظیم آن رها نکرده باشید. نقطه (در غیر این صورت همانطور که انتظار می رود ابزار Hand را دریافت می کنید).

چرخش در میان ابزارهای تودرتو – فتوشاپ یک میانبر را به چندین ابزار مشابه اختصاص می دهد. به عنوان مثال، هر سه ابزار Lasso دارای یک میانبر “L” هستند که به آنها اختصاص داده شده است. برای چرخش در میان ابزارهایی که از یک میانبر صفحه کلید استفاده می کنند، کلید Shit را اضافه کنید (مثلاً Shift + L در ابزارهای Lasso، Polygonal و Magnetic Lasso می چرخد). اگر ترجیح می‌دهید بدون استفاده از کلید Shift از میان ابزارهایی استفاده کنید که میانبر مشابهی دارند، تنظیمات > ابزارها را انتخاب کنید و استفاده از کلید Shift را برای جابجایی ابزارها غیرفعال کنید. برای چرخه سریع در میان ابزارهای تو در تو بدون استفاده از میانبر صفحه کلید، روی Option-click (Mac) | روی ابزار در نوار ابزار Alt کلیک کنید (Win). یا یاد بگیرید که چگونه میانبر صفحه کلید سفارشی خود را ایجاد کنید.

جابجایی بین ابزارها – چندین ساز وجود دارد که می توان آنها را با استفاده از یک اصلاح کننده صفحه کلید به طور موقت به ساز دیگری تغییر داد. به عنوان مثال، برای جابجایی موقت بین ابزار انتخاب مسیر و ابزار انتخاب مستقیم، Command (Mac) | کلید کنترل (برد). سایر ابزارها با استفاده از Option (Mac) | کلید Alt (Win). به عنوان مثال، ابزار Brush به ابزار Eyedropper و Pen Tool به Convert Point Tool تغییر خواهد کرد.

نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن ابزار Lasso به ابزار Polygonal Lasso تغییر می کند – و بالعکس – به شما این امکان را می دهد که بخش های آزاد و خط مستقیم را در انتخاب خود ترکیب کنید. توجه: هنگام شروع کار با ابزار Lasso، تسلط بر این میانبر ممکن است چند بار طول بکشد، زیرا باید مراقب باشید که کلید Option/Alt (برای جابجایی از ابزار Polygonal Lasso به ابزار Lasso معمولی) را در حالی که همچنان نگه داشته اید، رها کنید. ماوس پایین نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن کمند مغناطیسی به یک کمند معمولی (که به شما امکان می دهد یک قطعه آزاد را بکشید) و یک کمند چند ضلعی اگر با مکان نما کلیک کنید (اجازه دادن یک پاره خط مستقیم) تغییر می کند. ).

به همین ترتیب گزینه (Mac) | Alt (Win) بین ابزارهای Sharpen/Blur یا ابزارهای Dodge/Burn جابجا می شود – مزیت استفاده از اصلاح کننده صفحه کلید با این ابزارها این است که بسیاری از ویژگی ها مانند اندازه قلم مو بین ابزارها یکسان می مانند. گزینه -drag (Mac) | Alt-drag (Win) با ابزار Smudge تصویر را با استفاده از رنگ پیش زمینه (به جای رنگ های موجود در تصویر) لکه دار می کند.

ابزار خط کش – برای چرخاندن یا صاف کردن یک لایه (بدون تأثیر بر کل سند)، با استفاده از ابزار Ruler کلیک کرده و بکشید، سپس روی دکمه Straighten Layer در نوار گزینه ها کلیک کنید. از ابزار Ruler نیز می توان برای اندازه گیری زاویه ای مانند نقاله استفاده کرد. سطر اول را بکشید و سپس روی Option (Mac) | کلیک کنید روی هر نقطه پایانی Alt-کلیک کنید (Win) و خط دوم را بکشید. زاویه را می توان در نوار گزینه ها یا در پانل اطلاعات مشاهده کرد.

حالت مسدود کردن – ابزار Eraser دارای یک حالت “Block” ویژه است که به شما یک پاک کن مربعی شکل می دهد. نکته منحصربه‌فرد این است که وقتی بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی می‌کنید و از ابزار استفاده می‌کنید، بخش خاصی از صفحه را پاک می‌کند – صرف نظر از سطح بزرگ‌نمایی.

حذف با تاریخچه – Hold Option (Mac) | Alt (Win) با ابزار Eraser با تاریخچه پاک می شود. توجه: وقتی فتوشاپ یک سند را باز می کند، (به طور پیش فرض) یک عکس فوری از سند می گیرد که در بالای پانل تاریخچه ظاهر می شود – این همان “تاریخچه” است که Eraser با آن ترسیم می کند. برای تغییر وضعیت History (که Eraser از آن برای ترسیم استفاده می کند)، روی هر فضای خالی در سمت چپ حالت مورد نظر در پانل History کلیک کنید. هر دو حالت (حالتی که برای «حذف» انتخاب شده و حالتی که «حذف می‌شود») باید لایه‌های منطبق داشته باشند و در حالت رنگی یکسان باشند.

به سرعت مناطق را پر یا حذف کنید – سطل رنگ را می توان با رنگ یا الگوی پیش زمینه پر کرد (از طریق منوی کشویی در نوار گزینه ها). توجه: دستور Fill (Edit > Fill) یک گزینه مدل نیز دارد، اما Paint Bucket می تواند سریعتر از استفاده از کادر محاوره ای باشد. برای پاک کردن قسمت‌هایی از یک تصویر (بر اساس رنگی که روی آن کلیک کرده‌اید)، حالت ترکیبی سطل رنگ را روی Clear قرار دهید و روی رنگ دلخواه کلیک کنید.

نشانگرهای بهار – اگر می خواهید به طور موقت به ابزاری دسترسی داشته باشید، میانبر ابزار را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که مکان نما را رها می کنید، فتوشاپ به ابزار انتخاب شده قبلی باز می گردد. به عنوان مثال، هنگام طراحی در فتوشاپ، استفاده از ابزار Rotate View برای چرخاندن یک سند روی صفحه (که امکان قرارگیری و حرکت طبیعی دست را می دهد) بدون چرخش محتوای سند می تواند مفید باشد. با انتخاب ابزار قلم مو، به جای ضربه زدن روی “R” برای انتخاب ابزار چرخش نمای، کلید “R” را فشار داده و نگه دارید تا به طور موقت به ابزار دسترسی پیدا کنید. برای چرخاندن سند در صورت لزوم، آن را بکشید، و پس از پایان کار، کلید “R” را رها کنید تا به ابزار براش بازگردید. توجه: برای بازنشانی ابزار چرخش نمایش، روی کلید خروج ضربه بزنید یا روی ابزار دوبار کلیک کنید.

نوار ابزار – نوار ابزار را می توان به صورت یک ستون یا دو ستون نمایش داد (اگر می خواهید تعداد زیادی ابزار را نمایش دهید، یک ستون دوتایی می تواند بسیار مفید باشد). روی فلش‌های دوتایی (شورون‌ها) در بالای نوار ابزار کلیک کنید تا طرح‌بندی را تغییر دهید. این ویدیوی صفحه اصلی و فضاهای کاری اخیر و نوار ابزار سفارشی سازی در فتوشاپ نشان می دهد که چگونه می توان ابزارها را با استفاده از ویرایشگر Customize Toolbar نشان داد، مخفی کرد و مرتب کرد و دوباره گروه بندی کرد.

و یک نکته جایزه – اگر ابزاری آنطور که فکر می‌کنید کار نمی‌کند، روی نماد ابزار در نوار گزینه‌ها (که رسماً Tool Preset Picker نامیده می‌شود) کلیک کنید (یا روی Mac Control کلیک کنید) و بین Reset Tool و Reset all tools را برای بازنشانی انتخاب کنید. گزینه های ابزار (که در نوار گزینه ها یافت می شود) به حالت پیش فرض خود می رسند. این میانبر راهی عالی برای عیب یابی و بازنشانی ابزاری است، اگر شاید حالت ترکیبی، قلم یا گزینه های دیگر ابزار در آخرین باری که از آن استفاده کرده اید تغییر کرده باشد. توجه: این میانبر قابلیت مشاهده یا گروه بندی ابزارها را بازنشانی نمی کند، فقط گزینه های آنها را تنظیم می کند.وبلاگ جولیان کاست | پروژه Landforms – میراث خود را ایجاد کنید

یکی از کارهای مورد علاقه من برای انجام هر ماه دسامبر این است که وقت بگذارم و تمام عکس هایی را که در 12 ماه گذشته گرفته ام مرور کنم. من اغلب از بینش‌هایی که دارم تعجب می‌کنم که در مورد مکان‌هایی که بوده‌ام، تجربیاتی که داشته‌ام و اینکه چگونه برای مستند کردن آنها انتخاب کرده‌ام، فکر می‌کنم.

به طور کلی، فکر نمی‌کنم زمان کافی را صرف نگاه کردن (و یادگیری از) کارهای گذشته خود کنیم، و متوجه می‌شوم که این فرآیند بررسی می‌تواند به ما کمک کند نه تنها آنچه را که انجام داده‌ایم ببینیم، بلکه اشتباهاتی را نیز به ما یادآوری کند. ساخته شده است. به طوری که ما قرار نیست آنها را تکرار کنیم.

در گذشته معمولاً مجموعه‌ای از آثار منتشر می‌کردم که کل سال را در بر می‌گرفت، اما امسال تصمیم گرفتم کاری متفاوت انجام دهم – تصمیم گرفتم روی عکس‌هایی که هنگام بازدید از جنوب غربی ایالات متحده خلق کرده‌ام تمرکز کنم و تصمیم گرفتم آنها را در بیش از یک سال منتشر کنم. فقط یک کتاب فیزیکی با استفاده از Lightroom Classic، بلکه به عنوان یک صفحه وب با استفاده از CC Express، و همچنین سه پروژه کوتاه تر برای ارسال در Behance.

این تمرین – برداشتن مجموعه ای از کار و چیدمان تصاویر برای بیان یک داستان منسجم به من این امکان را می دهد که ریتمی بین تصاویر ایجاد کنم (تصمیم گیری اینکه کدام تصویر منجر شود و کدام بعد و همچنین ایجاد ارتباط بین چندین تصویر) یک فرآیند است. که من واقعا لذت می برم انتخاب پلتفرم‌های مختلف انتشار به این معنی بود که باید تصاویر را به روش‌های کمی متفاوت مرتب می‌کردم تا محدودیت‌های پلتفرم‌ها و همچنین مخاطبان مورد نظر را برآورده کنم.

به نظر من، هیچ چیز لذت بخش تر از دیدن یک پروژه از مفهوم تا تکمیل نیست. لطفاً اجازه ندهید که تصاویر شما در گوشه تاریک دیسک سخت شما پیر شوند، در عوض مجموعه ای از تصاویر خود را پست کنید و میراث خود را برای مسیری که در سال 2022 دنبال کرده اید ایجاد کنید!

 • برای مشاهده تصاویر به عنوان یک صفحه وب در مرورگری که با استفاده از CC Express (به طور رسمی با نام Adobe Spark شناخته می شود) روی این پیوند کلیک کنید. توجه: ممکن است کمی طول بکشد تا بارگذاری شود زیرا من تصاویر زیادی را در صفحه قرار داده ام!
 • برای مشاهده سه پروژه Behance روی لینک های زیر کلیک کنید:

از همه شما بابت حمایت های مستمرتان متشکریم!پادکست Photocombobulate با Julieanne Kost

من از صحبت با میسون مارش و جف کارلسون در مورد نکات کلاسیک لایت روم در پادکست Photocombobulate لذت بردم. این قسمت زنده است و می توانید آن را در لینک آن مشاهده کنید: قسمت 27: نکات لایت روم با جولیان کاست.

وبلاگ جولیان کاست | تفاوت بین لغزنده Vibrance و Saturation در Lightroom Classic

تفاوت بین لغزنده Saturation و Vibrance در Lightroom Classic این است که لغزنده Saturation تنظیمات مطلقی را انجام می دهد که همه رنگ ها را به طور یکسان تحت تأثیر قرار می دهد. انتقال نوار لغزنده به 100- تمام اشباع تصویر را حذف می کند (تک رنگ می کند)، در حالی که با حرکت دادن نوار لغزنده به +100، رنگ های تصویر کاملاً اشباع می شوند.

نوار لغزنده Vibrance نسبی است. انتقال نوار لغزنده به 100- میزان اشباع را نسبت به میزان اشباع رنگ برای شروع کاهش می دهد. انتقال نوار لغزنده به +100 مقدار نسبی اشباع را افزایش می دهد در حالی که سعی می شود از فشار دادن رنگ های اشباع به اشباع کامل اجتناب شود (برای کمک به به حداقل رساندن برش دادن رنگ ها به همان مقدار با نزدیک شدن به اشباع کامل). نوار لغزنده Vibrance نیز بایاس است: مقادیر نارنجی، قرمز و زرد را کمتر از رنگ های دیگر تنظیم می کند. این می تواند در هنگام تلاش برای افزایش اشباع آسمان آبی و چمن سبز در یک تصویر مفید باشد، به عنوان مثال، در حالی که از تغییر رنگ پوست جلوگیری می کند و از اشباع بیش از حد آنها جلوگیری می کند.

تصویر اصلی
نوار لغزنده اشباع روی 100- تنظیم شده است
نوار لغزنده Vibrance روی -100 تنظیم شده است
نوار لغزنده Saturation روی +100 تنظیم شده است
نوار لغزنده Vibrance روی +100 تنظیم شده است

می توانید از لغزنده های Saturation و Vibrance در ترکیب با یکدیگر استفاده کنید. در زیر، من Saturation را برای کاهش اشباع رنگ کلی روی -50 تنظیم کرده‌ام و سپس Vibrance را روی +100 تنظیم کرده‌ام تا میزان اشباع را در رنگ‌های غیر رنگی (سرخابی، بنفش، آبی، آبی، آبی و سبز) افزایش دهد.

تصویر اصلی
میزان اشباع روی 50- تنظیم شده است
Saturation روی 50- و Vibrance روی 100+ تنظیم شده است.

اگرچه این تصاویر افزایش/کاهش اشباع و روشنایی را با استفاده از گرادیان نشان می‌دهند، من شما را تشویق می‌کنم که با لغزنده‌های روی تصاویر خود آزمایش کنید تا احساس بهتری نسبت به نحوه تنظیم رنگ‌ها در عکس‌هایتان داشته باشید.

هنگام استفاده از پانل Quick Develop در ماژول Library، Option (Mac) | را فشار دهید Alt (Win) برای تغییر Vibrance به Saturation. برای اطلاعات بیشتر در مورد پنل توسعه سریع در لایت روم کلاسیک به این پست (قدرت توسعه سریع) مراجعه کنید.

و در اینجا پیوندهایی به چندین ابزار اضافی در لایت روم کلاسیک وجود دارد که می توانید از آنها برای تغییر رنگ استفاده کنید، از جمله تعادل رنگ سفید، پانل HSL/Color، پانل درجه بندی رنگ و پوشش.وبلاگ جولیان کاست | ایجاد تصاویر ترکیبی جذاب در فتوشاپ

اگر نتوانستید شخصاً در Adobe MAX به من بپیوندید، اکنون می توانید نسخه ضبط شده ایجاد تصاویر ترکیبی جذاب در فتوشاپ را به صورت آنلاین تماشا کنید! در این ارائه، ابزارها و تکنیک هایی را که برای ایجاد یک کامپوزیت موفق با استفاده از لایه ها و ماسک کردن در فتوشاپ نیاز دارید، کشف خواهید کرد. در طول کارگاه یک ساعته، من در میان ایجاد دو تصویر قدم می زنم، راه های موثری برای سازماندهی، ساخت و ترکیب چندین تصویر در فتوشاپ نشان می دهم، همچنین فرآیند خلاقیت خود را نشان می دهم و چگونه به تصاویر سورئال می رسم که به بیننده اجازه می دهد کفر خود را موقتاً به حالت تعلیق درآورند و وارد دنیایی شوند که از افکار و رویاها الهام گرفته شده است.وبلاگ جولیان کاست | با استفاده از ابزار Object Selection برای ویرایش سریع تصاویر در فتوشاپ

در این ویدئو، نحوه استفاده از ابزار فتوشاپ Object Selection را برای انتخاب سریع اشیا و مناطق درون عکس، و همچنین نکات و میانبرها برای سفارشی کردن گزینه های همپوشانی، انتخاب حالت های انتخاب، با استفاده از دستور Mask All Objects و Image را یاد خواهید گرفت. تنظیمات تنظیمات پردازش

https://youtu.be/MLibKcPX244

در اینجا سه ​​نکته اضافی وجود دارد که در ویدیو گنجانده نشده است:

• علاوه بر انتخاب Layer > Mask all Objects، می توانید با کلیک راست (command + click Mac) در پنل لایه ها به دستور Mask All Objects از منوهای حساس به زمینه دسترسی پیدا کنید.

• هنگام ایجاد اقداماتی که به دستور Select > Subject نیاز دارند (و همچنین Object Selector، گزینه های Select Subject در فضای کاری Select و Mask، و اقدامات سریعی که از Select Subject برای استفاده از یک گزینه پردازش خاص (دستگاه یا ابر) استفاده می کنند، ابتدا مرحله ای را در عمل ثبت کنید که Preferences > Image Processing را انتخاب کنید و گزینه Select Object Processing مورد نظر را انتخاب کنید سپس دستور مورد نظر را ضبط کنید.

• هنگامی که انتخابگر شی آسمانی را تشخیص می دهد، انتخاب آسمان مانند انتخاب Select > Sky است.

و در صورتی که می‌پرسید تفاوت بین دستور Select > Subject و Object Selector چیست، انتخابگر شی برای انتخاب یک ناحیه و/یا یک شی (یا بخشی از یک شی) در یک تصویر طراحی شده است که دارای چندین شی است. . دستور Select > Subject برای انتخاب شی (های) اصلی در یک تصویر طراحی شده است.وبلاگ جولیان کاست | با دوره آموزشی My Essential به سرعت فتوشاپ 2023 را مسلط کنید!

من مشتاقم اعلام کنم که دوره آموزشی Photoshop Basics 2023 من اکنون در آموزش لینکدین در دسترس است.

چه بخواهید حرفه ای را در زمینه طراحی یا عکاسی دنبال کنید، یا می خواهید ابزارهایی را برای بهبود خلق تصویر خود یاد بگیرید، این دوره آموزشی فتوشاپ برای شما مناسب است! بیش از ده ساعت و بیش از 100 ویدیو، دوره با بررسی نحوه باز کردن، پیمایش و کار با چندین تصویر در فتوشاپ آغاز می شود. در مرحله بعد، ما رابط کاربری را بررسی می کنیم و به سرعت آن را سفارشی می کنیم تا از ابزارهایی که اغلب استفاده می کنید استفاده کنید. ما ملزومات تصویربرداری دیجیتال، از جمله عمق بیت، فضای رنگ، فرمت فایل و اندازه تصویر را پوشش خواهیم داد. عکس‌ها را در Adobe Camera Raw ویرایش کنید تا رنگ، لحن و کنتراست را بهبود ببخشید و از ابزار برش برای صاف کردن و تغییر شکل تصاویر استفاده کنید و از ابزار روتوش برای حذف حواس‌پرتی استفاده کنید. شما به سه جنبه ضروری فتوشاپ تسلط خواهید داشت: لایه ها، انتخاب ها و ماسک کردن، کار با اشیاء هوشمند و فیلترهای هوشمند، اعمال لایه های تنظیم غیر مخرب، ایجاد لایه های شکل، یادگیری ابزار قلم، افزودن انواع لایه ها و افکت ها، کار خواهید کرد. با کتابخانه ها و تابلوهای هنری، یک انیمیشن بسازید و خیلی چیزهای دیگر!

صرف نظر از سطح مهارت شما، این دوره به شما کمک می کند کارآمدتر شوید و سریعتر از همیشه به دیدگاه خلاقانه خود در فتوشاپ برسید.


Lynda.com | آموزش لینکدین

وبلاگ جولیان کاست | دوره آموزشی پایه فتوشاپ 2022 رایگان تا 30 سپتامبر 2022!

من مشتاقم اعلام کنم که دوره آموزشی Photoshop Basics 2022 من توسط LinkedIn Learning به عنوان راهی برای کمک به “آینده ایمن شدن شغل شما” انتخاب شده است. دوره آموزشی فتوشاپ بیش از 9 ساعت و بیش از 100 ویدیو در حال حاضر زنده است قفل شده است و می تواند باشد رایگان تماشا کرد تا 30 سپتامبر 2022!

چه مبتدی باشید که یک مجموعه مهارت جدید یاد می‌گیرید یا یک کاربر متوسط ​​فتوشاپ باشید که می‌خواهد مفاهیم اولیه را مرور کند، دقیقاً اطلاعات مورد نیاز خود را در این دوره خواهید یافت.

درباره آماده سازی مهارت های خود برای آینده اینجا بیشتر بخوانید یا مستقیماً به دوره آموزشی Photoshop 2022 Essentials بروید و همین الان شروع به یادگیری کنید!نظرات

 • توسط کارن ویلتو – 4:52 صبح در 14 سپتامبر 2022

  چه فرصت بزرگی!

 • توسط michelle – 10:22 صبح در 20 سپتامبر 2022

  ممنون، اما تمرین بعدی قفل شد 🙁

  • توسط Julianne Kost – 12:39 بعد از ظهر در 20 سپتامبر 2022

   هوم من متوجه نشدم بنابراین می توانید فیلم ها را تماشا کنید اما فایل های تمرین را دانلود نکنید …