منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وبلاگ جولیان کاست | 12 روش برای خودکارسازی گردش کار با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده در Lightroom Classic

وبلاگ جولیان کاست | 12 روش برای خودکارسازی گردش کار با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده در Lightroom Classic

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ جولیان کاست | 12 روش برای خودکارسازی گردش کار با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده در Lightroom Classic

در این ویدیو، ما به 12 روش برای استفاده از پیش تنظیم ها (و الگوها) در لایت روم کلاسیک نگاه می کنیم تا به شما کمک کند گردش کار خود را خودکار کنید، از کارهای تکراری جلوگیری کنید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید.

اگر ترجیح می دهید در مورد انواع مختلف از پیش تنظیم ها (به جای تماشای ویدیو) مطالعه کنید، من آنها را در زیر با پیوندهایی به اطلاعات اضافی فهرست کرده ام.

واردات از پیش تنظیم – اگر فایل‌ها را از دستگاه‌های مختلف به مکان‌های مختلف وارد می‌کنید، از پنجره بازشو در پایین پنجره واردات استفاده کنید تا تنظیمات واردات از پیش تعیین شده خود را ذخیره کنید.

فراداده از پیش تعیین شده – اگر همان ابرداده را روی تصاویر خود اعمال می کنید (مانند حق چاپ و اطلاعات تماس)، حتماً ابرداده از پیش تعیین شده ایجاد کنید. در هنگام افزودن داده هایی مانند حقوق استفاده از تصویر و اطلاعات مکان، می توان ابرداده از پیش تعیین شده را نیز برای انتخاب گروه هایی از تصاویر اعمال کرد.

تنظیمات از پیش تعیین شده تغییر نام فایل – یک پیش‌تنظیم تغییر نام برای تغییر نام فایل‌ها در هنگام واردات، در ماژول کتابخانه، هنگام استفاده از ویرایش در فتوشاپ و هنگام صادرات ایجاد کنید.

فیلترهای از پیش تعیین شده – راه دیگری که می توانید گردش کار خود را سرعت بخشید، ایجاد و ذخیره از پیش تنظیمات فیلتر برای فیلترهایی است که برای یافتن تصاویر خود استفاده می کنید.

مجموعه کلمات کلیدی – اگرچه از نظر فنی از پیش تعریف نشده است، مجموعه‌های کلیدواژه می‌توانند به آسانی در دسترس نگه داشتن کلمات کلیدی که به ندرت استفاده می‌شوند و با استفاده از یک صفحه‌کلید پیشرفته به آسانی اعمال شوند، کمک کنند.

مجموعه برچسب های رنگی – اگرچه از نظر فنی از پیش تعیین نشده است، می توانید مجموعه های مختلفی از برچسب های رنگی را برای تصاویر، پوشه ها و مجموعه ها ایجاد کنید.

ایجاد تنظیمات از پیش تعیین شده – تنظیمات از پیش تعیین شده را در ماژول Develop ذخیره کنید تا ظاهر و احساس کل یک تصویر را تغییر دهید یا فقط یک نوار لغزنده را تغییر دهید.

تنظیمات پیش فرض خام – راه دیگر برای سرعت بخشیدن به ویرایش در ماژول توسعه، سفارشی کردن تنظیمات خام پیش فرض است.

ابزارهای پوشش از پیش تعیین شده – اگر تنظیمات مشابهی را هنگام استفاده از ابزارهای پوشش (مانند جاخالی دادن، رایت یا تنظیمات پیچیده تر) انجام می دهید، لغزنده های تنظیم محلی را یک بار تنظیم کنید، سپس یک پیش تنظیم را ذخیره کنید تا بارها و بارها به جلوه دسترسی داشته باشید.

از پیش تنظیم های ویرایش خارجی – وقتی زمان ادامه ویرایش تصاویر در فتوشاپ فرا رسید، تنظیمات ویرایش خارجی را برای صرفه جویی در زمان ایجاد کنید.

صادرات از پیش تنظیم – هنگام صادرات حجم زیادی از تصاویر، ایجاد پیش تنظیمات صادراتی و دسته بندی فایل ها می تواند بهره وری شما را افزایش دهد.

الگوهای ماژول خروجی – هنگام استفاده از ماژول های خروجی، مطمئن شوید که الگوها را برای تنظیمات پرکاربرد ذخیره کنید.

علائم آب و پلاک های شناسایی – تعدادی از ماژول های خروجی (و همچنین گزینه های صادراتی) ممکن است واترمارک و صفحات شناسایی را نمایش دهند. الگوهایی را از متن یا گرافیک ایجاد کنید و آنها را در بالای تصاویر خود یا علاوه بر آن اعمال کنید.

ذخیره از پیش تنظیمات – لایت روم کلاسیک گزینه ای برای ذخیره از پیش تنظیم ها و قالب ها با یک کاتالوگ خاص دارد که می تواند به ویژه در مواقعی که نیاز به کار بر روی چندین رایانه مختلف داشته باشید مفید باشد. به عنوان مثال، در یک محیط آموزشی “آزمایشگاه”، دانش آموز ممکن است تمام تصاویر و کاتالوگ خود را روی یک درایو خارجی داشته باشد تا بتواند در طول هر جلسه “آزمایشگاه باز” از یک ماشین به ماشین دیگر حرکت کند. اگر آنها Preferences > Presets > Location را انتخاب کنند و گزینه “Store Presets with Catalog” را علامت بزنند، هر پیش تنظیمی که ایجاد می کنند در همان پوشه ای ذخیره می شود که کاتالوگ پیوند داده شده (به جای مکان پیش فرض در رایانه). مزیت این است که از هر رایانه ای که استفاده می کنید، هنگامی که کاتالوگ را از درایو خارجی راه اندازی می کنید، Lightroom Classic از پیش تنظیم های شما و فقط از پیش تنظیم های شما (برخلاف همه ایستگاه های پیش تنظیم دیگر دانش آموزان) را می بیند. با این حال، اگر روی یک رایانه کار می‌کنید، توصیه می‌کنم که گزینه «Store presets with catalog» را علامت نزنید. در عوض، تنظیمات از پیش تعیین شده (و الگوها) خود را در مکان پیش فرض ذخیره کنید تا اگر تصمیم به ایجاد چندین دایرکتوری دارید، از پیش تنظیمات شما در دسترس باشد.

نحوه به روز رسانی، تغییر نام و حذف تنظیمات از پیش تعیین شده – در این نکته سریع نحوه به‌روزرسانی، تغییر نام و حذف تنظیمات از پیش تعیین شده، نحوه به‌روزرسانی، تغییر نام و حذف پیش‌تنظیمات و قالب‌ها را در لایت روم خواهید آموخت.