منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وبلاگ جولیان کاست | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

وبلاگ جولیان کاست | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ جولیان کاست | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

این کمی ترکیبی از ده نکته ابزار و میانبر است، اما من آنها را بسیار مفید می دانم و ای کاش در اولین یادگیری فتوشاپ آنها را کشف می کردم!

انتخاب لایه ها – برای انتخاب سریع لایه‌ها هنگام کار با اسناد پیچیده – به ویژه آنهایی که حاوی لایه‌های تنظیم هستند، با انتخاب ابزار Move، روی تصویر روی لایه‌ای که می‌خواهید انتخاب کنید، راست کلیک کنید (یا Control-click در Mac). منوی حساس به زمینه توجه: اگر لایه های خود را نام ببرید، این میانبر بهتر عمل می کند. 🙂

تغییر موقعیت انتخاب ها در حین ترسیم – هنگامی که شروع به کشیدن یک انتخاب با استفاده از ابزار Marquee کردید، با نگه داشتن کلید فاصله (در حالی که همچنان ماوس را پایین نگه داشته اید) به شما امکان می دهد محل اصلی انتخاب را تغییر دهید. رها کردن فاصله (در حالی که همچنان ماوس را نگه داشته اید) به انتخاب اجازه می دهد تا نقاشی را ادامه دهد. به همین ترتیب، هنگام طراحی با ابزار Pen، اگر برای تنظیم یک نقطه لنگر کلیک کنید و نیاز به تغییر موقعیت آن داشته باشید، نگه داشتن فاصله به شما امکان می‌دهد آن نقطه لنگر را تغییر دهید – تا زمانی که ماوس را پس از کلیک کردن برای تنظیم آن رها نکرده باشید. نقطه (در غیر این صورت همانطور که انتظار می رود ابزار Hand را دریافت می کنید).

چرخش در میان ابزارهای تودرتو – فتوشاپ یک میانبر را به چندین ابزار مشابه اختصاص می دهد. به عنوان مثال، هر سه ابزار Lasso دارای یک میانبر “L” هستند که به آنها اختصاص داده شده است. برای چرخش در میان ابزارهایی که از یک میانبر صفحه کلید استفاده می کنند، کلید Shit را اضافه کنید (مثلاً Shift + L در ابزارهای Lasso، Polygonal و Magnetic Lasso می چرخد). اگر ترجیح می‌دهید بدون استفاده از کلید Shift از میان ابزارهایی استفاده کنید که میانبر مشابهی دارند، تنظیمات > ابزارها را انتخاب کنید و استفاده از کلید Shift را برای جابجایی ابزارها غیرفعال کنید. برای چرخه سریع در میان ابزارهای تو در تو بدون استفاده از میانبر صفحه کلید، روی Option-click (Mac) | روی ابزار در نوار ابزار Alt کلیک کنید (Win). یا یاد بگیرید که چگونه میانبر صفحه کلید سفارشی خود را ایجاد کنید.

جابجایی بین ابزارها – چندین ساز وجود دارد که می توان آنها را با استفاده از یک اصلاح کننده صفحه کلید به طور موقت به ساز دیگری تغییر داد. به عنوان مثال، برای جابجایی موقت بین ابزار انتخاب مسیر و ابزار انتخاب مستقیم، Command (Mac) | کلید کنترل (برد). سایر ابزارها با استفاده از Option (Mac) | کلید Alt (Win). به عنوان مثال، ابزار Brush به ابزار Eyedropper و Pen Tool به Convert Point Tool تغییر خواهد کرد.

نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن ابزار Lasso به ابزار Polygonal Lasso تغییر می کند – و بالعکس – به شما این امکان را می دهد که بخش های آزاد و خط مستقیم را در انتخاب خود ترکیب کنید. توجه: هنگام شروع کار با ابزار Lasso، تسلط بر این میانبر ممکن است چند بار طول بکشد، زیرا باید مراقب باشید که کلید Option/Alt (برای جابجایی از ابزار Polygonal Lasso به ابزار Lasso معمولی) را در حالی که همچنان نگه داشته اید، رها کنید. ماوس پایین نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن کمند مغناطیسی به یک کمند معمولی (که به شما امکان می دهد یک قطعه آزاد را بکشید) و یک کمند چند ضلعی اگر با مکان نما کلیک کنید (اجازه دادن یک پاره خط مستقیم) تغییر می کند. ).

به همین ترتیب گزینه (Mac) | Alt (Win) بین ابزارهای Sharpen/Blur یا ابزارهای Dodge/Burn جابجا می شود – مزیت استفاده از اصلاح کننده صفحه کلید با این ابزارها این است که بسیاری از ویژگی ها مانند اندازه قلم مو بین ابزارها یکسان می مانند. گزینه -drag (Mac) | Alt-drag (Win) با ابزار Smudge تصویر را با استفاده از رنگ پیش زمینه (به جای رنگ های موجود در تصویر) لکه دار می کند.

ابزار خط کش – برای چرخاندن یا صاف کردن یک لایه (بدون تأثیر بر کل سند)، با استفاده از ابزار Ruler کلیک کرده و بکشید، سپس روی دکمه Straighten Layer در نوار گزینه ها کلیک کنید. از ابزار Ruler نیز می توان برای اندازه گیری زاویه ای مانند نقاله استفاده کرد. سطر اول را بکشید و سپس روی Option (Mac) | کلیک کنید روی هر نقطه پایانی Alt-کلیک کنید (Win) و خط دوم را بکشید. زاویه را می توان در نوار گزینه ها یا در پانل اطلاعات مشاهده کرد.

حالت مسدود کردن – ابزار Eraser دارای یک حالت “Block” ویژه است که به شما یک پاک کن مربعی شکل می دهد. نکته منحصربه‌فرد این است که وقتی بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی می‌کنید و از ابزار استفاده می‌کنید، بخش خاصی از صفحه را پاک می‌کند – صرف نظر از سطح بزرگ‌نمایی.

حذف با تاریخچه – Hold Option (Mac) | Alt (Win) با ابزار Eraser با تاریخچه پاک می شود. توجه: وقتی فتوشاپ یک سند را باز می کند، (به طور پیش فرض) یک عکس فوری از سند می گیرد که در بالای پانل تاریخچه ظاهر می شود – این همان “تاریخچه” است که Eraser با آن ترسیم می کند. برای تغییر وضعیت History (که Eraser از آن برای ترسیم استفاده می کند)، روی هر فضای خالی در سمت چپ حالت مورد نظر در پانل History کلیک کنید. هر دو حالت (حالتی که برای «حذف» انتخاب شده و حالتی که «حذف می‌شود») باید لایه‌های منطبق داشته باشند و در حالت رنگی یکسان باشند.

به سرعت مناطق را پر یا حذف کنید – سطل رنگ را می توان با رنگ یا الگوی پیش زمینه پر کرد (از طریق منوی کشویی در نوار گزینه ها). توجه: دستور Fill (Edit > Fill) یک گزینه مدل نیز دارد، اما Paint Bucket می تواند سریعتر از استفاده از کادر محاوره ای باشد. برای پاک کردن قسمت‌هایی از یک تصویر (بر اساس رنگی که روی آن کلیک کرده‌اید)، حالت ترکیبی سطل رنگ را روی Clear قرار دهید و روی رنگ دلخواه کلیک کنید.

نشانگرهای بهار – اگر می خواهید به طور موقت به ابزاری دسترسی داشته باشید، میانبر ابزار را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که مکان نما را رها می کنید، فتوشاپ به ابزار انتخاب شده قبلی باز می گردد. به عنوان مثال، هنگام طراحی در فتوشاپ، استفاده از ابزار Rotate View برای چرخاندن یک سند روی صفحه (که امکان قرارگیری و حرکت طبیعی دست را می دهد) بدون چرخش محتوای سند می تواند مفید باشد. با انتخاب ابزار قلم مو، به جای ضربه زدن روی “R” برای انتخاب ابزار چرخش نمای، کلید “R” را فشار داده و نگه دارید تا به طور موقت به ابزار دسترسی پیدا کنید. برای چرخاندن سند در صورت لزوم، آن را بکشید، و پس از پایان کار، کلید “R” را رها کنید تا به ابزار براش بازگردید. توجه: برای بازنشانی ابزار چرخش نمایش، روی کلید خروج ضربه بزنید یا روی ابزار دوبار کلیک کنید.

نوار ابزار – نوار ابزار را می توان به صورت یک ستون یا دو ستون نمایش داد (اگر می خواهید تعداد زیادی ابزار را نمایش دهید، یک ستون دوتایی می تواند بسیار مفید باشد). روی فلش‌های دوتایی (شورون‌ها) در بالای نوار ابزار کلیک کنید تا طرح‌بندی را تغییر دهید. این ویدیوی صفحه اصلی و فضاهای کاری اخیر و نوار ابزار سفارشی سازی در فتوشاپ نشان می دهد که چگونه می توان ابزارها را با استفاده از ویرایشگر Customize Toolbar نشان داد، مخفی کرد و مرتب کرد و دوباره گروه بندی کرد.

و یک نکته جایزه – اگر ابزاری آنطور که فکر می‌کنید کار نمی‌کند، روی نماد ابزار در نوار گزینه‌ها (که رسماً Tool Preset Picker نامیده می‌شود) کلیک کنید (یا روی Mac Control کلیک کنید) و بین Reset Tool و Reset all tools را برای بازنشانی انتخاب کنید. گزینه های ابزار (که در نوار گزینه ها یافت می شود) به حالت پیش فرض خود می رسند. این میانبر راهی عالی برای عیب یابی و بازنشانی ابزاری است، اگر شاید حالت ترکیبی، قلم یا گزینه های دیگر ابزار در آخرین باری که از آن استفاده کرده اید تغییر کرده باشد. توجه: این میانبر قابلیت مشاهده یا گروه بندی ابزارها را بازنشانی نمی کند، فقط گزینه های آنها را تنظیم می کند.